SozialMarie online Nedeľa 2022

04/22/22

Novinky

Srdečne Vás pozývame na slávnostné online podujatie SozialMarie – ceny pre sociálne inovácie. Pozrite si slávnostné vyhlasovanie cien a zistite, ktoré projekty sa stanú víťazmi roku 2022!

Nedeľa, 1. mája 2022

18:00 – 19:30 stredoeurópskeho času (v angličtine)

Zoom

V tomto roku zaslalo prihlášku o cenu SozialMarie 275 projektov zo Slovenska, Českej republiky, Chorvátska, Maďarska, Rakúska a Slovinska. Nezávislí hodnotitelia a odborná porota posunuli do užšieho výberu 34 výnimočných projektov, ktoré majú príležitosť získať jednu z cien.

1. cena - 15 000 eur

2. cena - 10 000 eur

3. cena - 5000 eur

12 ďalších projektov bude ocenených sumou každý po 2000 eur

Ktorých 15 projektov získa tento rok cenu SozialMarie? To je zatiaľ tajomstvom. Verejnosť a samotné projekty sa dozvedia o konečnom rozhodnutí poroty až počas vyhlasovania cien 1. mája!

Zástupcovia nominovaných projektov budú zapojení do podujatia prostredníctvom video prenosu. Ostatní registrovaní diváci budú môcť sledovať vyhlasovanie cien.

Pozývame priateľov, rodiny a kolegov nominovaných projektov, žurnalistov z krajín v dosahu ceny SozialMarie a ďalších záujemcov o tému sociálnych inovácií, aby sa zaregistrovali pre sledovanie online vyhlasovania cien, ktoré sa uskutoční prostredníctvom platformy Zoom.

Online podujatie má za cieľ nahradiť atmosféru živých podujatí a neformálnych stretnutí zo sály viedenského ORF RadioKulturhaus, ktoré boli zvykom v predcovidových časoch.

Moderátorom online podujatia bude Stuart Freeman, DJ a moderátor kultovej rakúskej stanice FM4, ktorý virtuálne odovzdá ceny víťazným projektom.

Nositelia záštity (patróni) SozialMarie si následne vyberú po jednom nominovanom projekte, pričom vybratým projektom poskytnú v priebehu obdobia jedného roku vlastnú formu podpory. 

Čo môžete očakávať?

· Dozviete sa tohtoročných víťazov najstaršej európskej ceny pre sociálne inovácie

· Dozviete sa, ktoré projekty si vyberú pod svoju záštitu medzinárodní patróni

Zaregistrujte sa teraz, aby ste obdržali odkaz na pripojenie sa k podujatiu 1. mája! Počet miest je obmedzený iba pre prvých 500 registrovaných účastníkov!